Yüz Maskeleri Doğru Şekilde Nasıl Kullanılır?

Yüz Maskeleri Doğru Şekilde Nasıl Kullanılır?

08 Haziran 2022

Cildin her tür ihtiyacı için farklı özelliklerde birçok yüz maskesi bulmak mümkündür. Cildinizde eğer ciddi bir nem kaybı ve kuruluk söz konusu ise yoğun nem veren ve cilde elastikiyet kazandıran yüz maskeleri kullanabilirsiniz. 

Yağlı ciltlerin genel problemi olan akne için ise cildi arındıran ve akne oluşumunu engelleyen yoğun etkili sivilce maskesi ürünlerini kullanarak, cildinizi arındırabilir ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Genellikle yağlı ciltlere tavsiye edilen sivilce için maskeler cilt üzerindeki yeni oluşmuş veya oluşmaya başlayacak olan sivilcelerin kurumasına yardımcı olur. Tıkanan gözeneklerden de meydana gelebilen sivilce sorunu için düzenli olarak haftalık sivilce karşıtı cilt maskesi kullanabilirsiniz. 

Cilde pürüzsüz ve yumuşacık bir his veren, parlaklık ve nem kazandıran yüz maskeleri ile ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlamanız mümkün. Özellikle de kuru ya da karma ciltler için son derece önemli olan nemlendirme etkili cilt maskesi çeşitlerini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Yüz maskeleri kullanırken ihtiyaç türünüze göre en doğru seçimi yapmanız bu noktada çok önemlidir. 

 

Kağıt Maske Kullanımında Pratik Çözümler

Cilde iyi gelen vitaminler ile beraber kağıt maske kullanmayı daha önce denediniz mi? İçinde ürün olmayan ve kompakt şekilde sizlere sunulan küçültülmüş ya da sıkıştırılmış sade kağıt maskeler ile serum ya da vitamin konsantrelerini bir araya getirin. Kendi cilt maskesi ürününüzü kendiniz yaparak çok daha etkili ve efektif bir sonuç alın. 

Öncelikle biraz ılık su dolu bir kap hazırlamanız bu kağıt maske için önemlidir. Su dolu kabın içine kompakt bir şekilde sıkıştırılmış olan maskeyi atarak açılmasını sağlayabilirsiniz. Açılan ve yumuşayan maskeyi nazikçe sıkarak suyunu biraz aldırabilirsiniz. Ardından yine küçük bir kaseye dilediğiniz cilde iyi gelen vitaminler ya da serumları ekleyebilirsiniz. Vitamin ve serum ile dolu olan kaseye kompakt halde olan ve yumuşayıp açılan kağıt maske ürününü sıvı ürünlerin içine batırmanız yeterli olacaktır. Suyu sıkılan kağıt maske bu sıvı cilt bakım ürünlerini emecek ve içine hapsedecektir. Ardından kendinize hazırladığınız bu etkili cilt maskesi ile cildinize komple bir bakım sağlayabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.