Peeling Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

Peeling Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

21 Haziran 2022

Çok sık duyduğumuz ve neredeyse vücudumuzun her bölgesi için uygulanabilen peeling nedir? Etkileri ve faydaları son derece fazla olan peeling ürünlerini düzenli kullanmak önemlidir. Peki düzenli kullanım sağlamanın sonucunda cildimizde peeling ürünlerinin etkisi nedir ve nasıl kullanılır?

Peeling maske ya da jel uygulamalarında elbette en önemli fayda cildin ölü derilerden arınmasını sağlamaktır. Ölü derilerden tamamen arınmış bir cildin aynı zamanda da gözenekleri de temizlenmiş olur. Temiz, açık ve arınmış gözenekler, kullanılan diğer tüm cilt bakım ürünlerinin ve özellikle de konsantre serumların daha etkili bir şekilde kullanılabilmesine faya sağlamış olur. Peeling jel ile arınmış olan gözenekler tarafından emilimi sağlanan cilt bakım ürünleri, cildin en alt tabakalarına kadar ulaşarak cilde en etkili ve yüksek performanslı bakımı uygular. 

Peeling Jel Nasıl Kullanılmalı?

Bir yüz yıkama köpüğü ile temizlenmiş olan cilde uygulanması gereken peeling jel genellikle ıslak cilde uygulanır. Yaklaşık bir fındık büyüklüğü kadar uygulanması gereken peeling jel tüm yüze yayılır. Dairesel hareketler ile cilde keseleme yapar gibi sürtünen tanecikler ile ölü derilerin atılması sağlanır. 

Yumuşak dokulu ve nazik bir uygulama şekli olan peeling jel basit bir kullanıma sahiptir. Hem kolay hem de pratik bir şekilde cildi temizlemenize ve siyah noktalardan gözenekleri arındırmanıza yardımcı olur. Peeling Toner ve Maske Uygulaması

Cildi içerden temizleyen peeling toner bir pamuk yardımı ile uygulanır ve cildin alt katmanlarındaki yağ, kir, makyaj kalıntısı gibi birikimlerden cildi derinlemesine arındırarak temizler. Cildinize derin bir temizlik sunması sebebi ile peeling ürünlerini hassas ciltlerin fazla sık kullanmaması önerilir, tahriş ve kızarıklık yaratmaması için uygulaması esnasında cildinize nazik davranmanız önerilir. 

Peeling maske kullanımı haftada bir kez her cilt tipi için gerekli ve faydalıdır. Cildinizi en iyi şekilde arındırmak ve temizlemek, makyajınızın cildinizde daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için en iyi yöntemdir. Sağlıklı, yağsız, aknesiz, pürüzsüz, yağ bezesiz ve canlı bir cilt için peeling önerileri ve daha fazlasını sizler için sunduk. Dilediğiniz ürünler ile harika bir cilde kavuşmak şimdi yalnızca düzenli bir kullanımla sizin elinizde.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.