Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

PEELİNG JELLER CİLDİNİZE NEFES ALDIRIR

Peeling jeller, nefes alan ciltlere kavuşmanın en kolay yollarından biridir. Çok farklı uygulama yöntemleri olan peeling jel, cildin üst katmanında bulunan bol miktardaki ölü derilerin dökülmesini sağlar ve cildin hücre döngüsünü sağlıklı bir hale getirir. Peeling jeller, en önemli organlardan biri olarak nitelendirilen cildin korunmasına, sağlıklı ve canlı görünmesine katkı sağlayan ürünlerdir. Bu yazımızda, peeling nasıl yapılır, peeling jel kullanımının cilde sağladığı katkılar ile öne çıkan yüze peeling, el peeling ve salyangoz özlü peeling ile ilgili detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Peeling jeller, cilt kuruluğu, yüz ve ellerde oluşan lekeler, yaşlanma gibi cilt sorunlarını en aza indirmek, eğer mümkünse tamamen ortadan kaldırmak için kullanılan ürünlerdendir. Peeling maske en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Evde peeling yapmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Ancak, dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bunların başında da evde peeling yapmadan önce cildin uygulanacak bölgesinin tamamen temizlenmesi gerekmektedir. Cildin bol su ile yıkanması ve cildi tahriş etmeyecek yumuşak bir havluyla kurulanması evde peeling öncesinde tavsiye edilen işlemdir. Daha sonraki adım ise peeling jel ürünlerini, dudak kenarları ve göz çevrelerine çok fazla yaklaşmadan ovalayarak uygulamaktır. Yüze peeling uygularken, göze kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Tüm yüzün peeling jel ile kaplandığından emin olduktan sonra yaklaşık yarım saat kurumaya bırakılmalıdır. Yüze peeling uygulamasının son adımı ise maskenin soyularak çıkarılmasıdır.

Peeling Jel Ürünlerinden Sağlıklı Sonuç Almak İçin Sık Tekrarlar Önemli

Peeling jel uygulamasından etkili sonuç almanın temel yolu sık tekrarlamak olmaktadır. Yüze peeling haftada bir iki kez uygulandığında çok daha etkili sonuçlar alındığı, yüzün her zamankinden daha canlı ve sağlıklı göründüğü fark edilecektir. Enzimatik peeling özel bir yöntemdir ve bazı uygulama alanları bulunmaktadır. Bunların başında ise yaşlanma ve gebelik sonrası oluşan, yoğun güneş ışınlarının yarattığı koyu lekeler için enzimatik peeling uygulaması tavsiye edilmektedir. Ciltteki melanin oranının artmasının sonucunda ortaya çıkan koyu lekeler yüz, göğüs bölgesi ve ellerde sıklıkla görülebilmektedir. Enzim peeling uygulayacaksanız, öncelikle doktor kontrolünden geçmeniz tavsiye edilmektedir. Herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğine emin olduktan sonra uygulama şekli peeling jeller ile benzerlik göstermektedir. Mutlak suretle enzimatik peeling, uygulanacak bölge titizlikle temizlenmelidir. Daha sonra da eğer yüze uygulanacaksa yine göz çevreleri ve dudak kenarlarına çok fazla yaklaşmadan enzim peeling ürünü masaj yaparak yayılmalıdır.

Enzimatik Peeling Uygulamasında Bekleme Süresi Daha Fazladır

Normal Peeling jel uygulamasında 20 dakika ile yarım saatlik bekleme süresi yeterli olurken, enzimatik peeling uygulamasında bu süre çok daha uzun olmalıdır. Kişinin cildindeki lekenin yoğunluğuna ve cildin tipine göre 8 saat ile 12 saat arasında bekleme süresi vardır. Bu sürelere dikkat edilmesi, enzimatik peeling uygulamasının başarısını belirleyen unsurdur. Enzimatik peeling uygun bekleme süresinin ardından ciltten sökülerek çıkarılır. Ilık su ile cildin yıkanması ve enzim peeling ürününün tamamen ortadan kalktığından emin olunmasının ardından cilt nemlendirici ile rahatlatılmalıdır. Burada hassas nokta hekiminizin enzimatik peeling sonrası tavsiye edeceği devam kremlerini titizlikle kullanmaktır. Enzimatik peeling uygulamasından sonra birkaç gün ciltte hassasiyet görülmesi normal karşılanmalıdır. Ciltte oluşan koyu lekelerden korunmak için enzimatik peeling uygulamasını birkaç kez tekrarlamak gerekebilir. Peeling jeller ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, peeling jel fiyatlarını incelemek istiyorsanız sizin için en doğru adres Lebody olacaktır. Peeling maske çeşitlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.