Leke Giderici Kil Maskesi

Leke Giderici Kil Maskesi

07 Nisan 2022

Kil maskesi ürünleri içeriğinde bulunan zengin özler sayesinde, cilde sunduğu birçok faydadan dolayı en sık tercih edilen cilt bakım ürünleri arasında olmaktadır. Birçok fayda sunmasına rağmen, kil maskesi ürünlerini doğru bakım rutini içine almazsanız etkisini çok fazla göremezsiniz.

O halde gelin kil maskesi ürünlerini cilt tipinize uygun olarak nasıl seçeceğinize, cilt bakım rutininizde doğru bir noktaya nasıl oturtacağınıza ve nasıl sonuçlar görebileceğinize bir bakalım.

 

Kil Maskesi Nedir?

Her şeyden önce cilt bakımı için kullandığınız ürünün ne olduğunu anlamakla başlayalım isterseniz. Kil maskesi, cildin üzerindeki yağ oranını eşitleyen, pembe-yeşil ve beyaz gibi farklı çeşitleri bulunan bir cilt bakım ürünüdür. Kil maskesi; kilin sakinleştirici etkisi ile hem yüzdeki yağ dengesi kontrol altına alınır hem de cildinizdeki pürüzlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Haftalık bakım rutininizde cilt yapınıza uygun olan kil maskesi tercih ederek, siz de kilden gelen sağlığa kavuşabilirsiniz.

 

Cildinize Uygun Bir Kil Maskesi Seçin!

Pembe, yeşil ve beyaz olmak üzere üç çeşit kil maskesi olduğunu söylemiştik. Bu üç kil maskesinin sağladığı faydalar ve etkileri farklıdır.

Örneğin; yeşil kil maskesi, genelliklesivilce ve akne problemi yaşayan ciltler için uygundur. Akne sorunlarını gidermede yardımcı olur. Haftada bir kez kullanılır.Beyaz kil maskesi, cildin arınmasını sağlar; pembe kil maskesi, hassas ciltlerinyoğun olarak tercih ettiği bir üründür. Kızarıklıkların hafiflemesine yardımcı olur.

 

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

Kil maskesi ürününü, temizlenmiş cildinize (göz ve dudak çevresi hariç) ince tabaka olarak sürüp beklemeniz gerekmektedir. Kil maskesi uyguladığınız zaman mimik hareketleri yapmamakta fayda var, çünkü kırışıklık meydana getirebilir. Maskeyi 30 dk. Beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

 

Kil Maskesi Faydaları:

 

  • Kil maskesiyüzünüzün yağ dengesini sağlar.

  • Gözenek kil maskesi, büyük gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

  • Leke giderici kil maskesi, ciltteki ton eşitsizliğini yok etmeye yardımcıdır. Lekelerin açılarak kaybolmasına yardımcı olur.

  • Kil maskesi, akne oluşumunu engeller.

 

Bunlardan dolayı kil maskesi ürünleri, cilt bakımı rutininin vazgeçilmez aşamalarından biridir. O halde gelin Lebody sayfamız içerişinizden, cildinize en uygun kil maskesi ürününü keşfedelim.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.