Kuru Ciltler İçin Maske Nasıl Olmalıdır?

Kuru Ciltler İçin Maske Nasıl Olmalıdır?

16 Haziran 2022

Kuru bir cilt tahrişe ve hassasiyete dayalı her tür cilt problemine oldukça müsaittir. Bu nedenle de en iyi şekilde nemlendirilmesi ve cilde bakım yapılması gerekir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz cildinizin nemsiz kalması sebebi ile kırışması, kızarıklık ya da pul pul dökülme gibi sorunların yaşanması da daha kolay olacaktır. 

Kırışıklığa daha meyilli olan kuru cilt tipi mutlaka düzenli olarak yüz maskeleri kullanmalıdır. Pürüzsüz cilt için maske kullanımı son derece önemli ve aslında da şarttır. Çünkü sağlıklı, parlak, neme doymuş, elastikiyet kazanmış bir cilt yüz bakım maskesi gereklidir. Öte yandan içeriğinde nemlendirme özelliği olan asitler içeren veya yağ içeren kuru ciltler için maske çeşitlerini kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz hem kuru hem de çok hassas ise mutlaka nemlendirmenin yanında bir de yatıştırıcı bir yüz maskesi de kullanmanızı öneririz. 

Soyulabilir maske çeşitlerinin çoğu aslında kuru ciltler için uygun değildir bu nedenle de serum içeren kağıt maske türlerini tercih ederek cildinizi hem yatıştırabiir hem de nem dengesini koruyarak cildi besleyebilirsiniz. Kuru cilt için kil maskesi de yeterince nem sağlamaz fakat gözeneklerin açılmasına ve derinlemesine bir cilt temizliğin son derece iyi gelir. Fakat arındırıcı bir yüz maskesi kullandıktan sonra eğer cildiniz kuruysa mutlaka yoğun bir nemlendirici de sürmeniz gerekmektedir. 

 

Yağlı Ciltler İçin Maske Önerileri

 

Eğer cildiniz yağlıysa elbette sivilce için maske kullanabilirsiniz. Sivilce oluşumunun önüne geçmek ya da oluşan sivilcelerden kurtulmak için mutlaka bir sivilce giderici maske şarttır. Ayrıca gözenek sıkılaştırıcı maske de sizin daha kolay bir şekilde sivilcelerden kurtulmanızı, cildinizin daha pürüzsüz görünmesini de sağlar. 

Yağlı cilt tipleri için kil maskesi ya da yeni popüler hale gelen soyulabilir maske çeşitleri uygun olabilir. Cilt üzerinde biriken yağlardan kurtulmak için elbette sadece yüz maskesi kullanmanız yeterli olmayacaktır. Cildinizi yüz temizleme jeli ile günlük olarak yıkamanız. Haftada en az 1-2 kez peeling yapmanız ve arındırıcı bir tonik kullanmanız yağlı bir cilt için bakım rutini içerisinde mutlaka olması gereken adımlardan birkaçıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.