K-BEAUTY ÜRÜNLERİ OLARAK DA BİLİNEN KORE KOZMETİK ÜRÜNLERİ

K-BEAUTY ÜRÜNLERİ OLARAK DA BİLİNEN KORE KOZMETİK ÜRÜNLERİ

18 Nisan 2022

Kore ürünleri özellikle son yıllarda kozmetik ürünlerinin en çok satanları arasında yer almaktadır. Peki Kore kozmetik ürünleri bu kadar popüler ve taleplerinin fazla olmasının sebebi nedir, bunun temelinde ne bulunmaktadır? Gelin isterseniz Kore ürünleri kullanan kadınları ve Kore kültürünü daha yakından tanıyalım.

 

KORELİ KADINLAR VE KORE KOZMETİK ÜRÜNLERİ

Her şeyden önce Kore kozmetik ürünlerinin bu kadar başarılı olmasının sebebi Koreli kadınlar ve kültürüdür. Kore kültüründe sağlıklı bir cilt demek, porselen gibi bir cilt demektir. Hatta antik çağlardan beri dış görünüşün iç güzelliği yansıttığına ve gerçek güzelliğin ışıltılı bir ciltten geldiğine inanılmıştır. Böylece kusursuz bir cilt soyluluk belirtisi olarak görülmüştür. Günümüzde bile bu durum iş ve sosyal ortamlarımızda da rol oynayan bir etkiye sahiptir. Koreli kadınlar dünyada ciltlerine en düşkün ve tutkuyla bakan, bağlı, cilt bakımı konusunda en mükemmeliyetçi kadınlar olarak bilinmektedir. Ki erkekleri de öyle…

Koreli kadınların çıtası bu denli yüksek olunca Kore kozmetik ürünleri satan markalarında arge rekabeti hayli fazla olmuştur.

 

KORE ÜRÜNLERİ ÜRETİMİNDE İNOVASYON

Kore kozmetik ürünleri markaları bu rekabetin meyvelerini yemeye başladıklarında sadece Kore’de değil, tüm dünyada inanılmaz bir etki yaratmaya başladı. BB, CC kremler, kompakt cushion fondötenler gibi Kore kozmetik ürünleri daha sonrason yıllarda global markaların benzer ürünleri piyasaya sürmüş olması, Kore kozmetik ürünleri çeşitlerinin dünyada öncü olduğunu göstermektedir.

 

KORE KOZMETİK ÜRÜNLERİ İÇERİSİNDE DOĞAL VE ORGANİK İÇERİKLER KULLANILMAKTADIR.

Kore kozmetik ürünleri çeşitlerinin, cilt bakımına dair araştırma ve geliştirme metotları çok eskilere dayanmaktadır (Belki M.Ö. 700). Geleneksel Kore yaklaşımı, cilt kusurlarını saptamaktan veya sadece cildin dış katmanları üzerine çalışmaktan kaçınır. Bunun yerine kişiye özel bir amaçla tüm ciltlerin sağlıklı, iyi nemlendirilmiş ve beslenmiş hale gelmesine odaklanarak yaşam boyu sürecek sonuçlarla ilgilenirler. Jenerasyonlar boyu aktarılan bu yaklaşım ve birikim, yenilikçi Kore kozmetik ürünleri çeşitlerinin başarısının en önemli nedenidir.

 

Sizde Kore ürünleri satan siteler içinde, cildinize uygun Kore ürün çeşitleri arasında dolaşmaktan sıkıldıysanız, Lebody online mağazasından cildinize uygun etkili ve kaliteli ürünleri seçerek, kolayca satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.