Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresi Bakımı

08 Nisan 2022

Yüzümüzde en ince ve hassas bölge göz çevresi, yorgunluk, uykusuzluk ve stresin üzerinizdeki olumsuz etkilerinin en çok hissedildiği bölgedir. Vaziyet böyle olunca göz çevresi bakımı aksatılmaması gereken bir rutindir.

 

Yaş almamızın ilk belirtileri zaten göz çevremizde kendini göstermektedir. Morluklar, kırışıklıklar ve çukurlar… Ancak gözü daha dinamik, yaşla birlikte gelen ya da yapısal olan deformasyondan kurtarmak için göz çevresi bakımı evde yaptığınız bakım rutininin en tepesinde olmalı.

 

Sağlıklı ve ışıldayan göz çevrelerine sahip olmak için, sürekli profesyonel işlemler yaptırabilirsiniz. Ancak biz size göz çevresi bakımı evde rahatça yapabileceğiniz, birkaç tüyo vereceğiz.

Gelin doğal ve pratik olarak hazırlanan göz çevresi bakımı yöntemlerine bir bakalım…

 

Salatalık ve Gül Suyu Maskesi ile Göz Çevresi Bakımı

Nemlendirme ve ışıltı vermesi için salatalık, cildimizin ihtiyacı olduğu bol suya sahiptir. Gül suyu ise hoş koku verir. Maskeyi yapmanız için izlemeniz gereken adımlar çok basit:

  • Bir tatlı kaşığı kıyılmış salatalık ile bir tatlı kaşığı gül suyunu karıştırın.

  • Göz çevresi bakımı için yaptığınız karışımı yuvarlak disk pamuk üzerine uygulayın ve göz altlarınıza yerleştirin.

  • 10-15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

 

Tatlı Badem Yağı ve Bal ile Göz Çevresi Bakımı

Tatlı badem yağı ve bal ile göz çevresi bakımı için yapacağınız maske, göz çevresini nemlendirmeye ve koyu halkaların giderilmesine yardımcı olur. Bu maske için yapmanız gereken:

  • Bir çay kaşığı tatlı badem yağı ile bir çay kaşığı bir kâsede karıştırın.

  • Göz çevresi bakımı için oluşturduğunuz bu karışımı göz altınıza sürün.

  • Daha sonra, göz çevresi bakımı için yaptığınız maskenizi 10-15 dakika bekletin.

  • Ardından ılık suyla durulayın.  Bu göz çevresi bakımı maskesini haftada 2 kez uygulayarak, daha etkili sonuç alabilirsiniz.

Göz çevresi bakımı için daha birçok tüyo bulunmaktadır. Göz çevresi bakımı evde maske tarifleri için bloğumuzu takip etmeyi unutmayın. 

Eğer evde doğa bakımın yanı sıra etkili ve güçlü göz çevresi bakım serumu ürünleriyle de göz çevresi bakımınızı güçlendirmek, daha etkili sonuç almak istiyorsanız Lebody online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.