Gece ve Gündüz Yaşlılık Karşıtı Krem Ürünleri Nasıl Bir Etkiye Sahip?

Gece ve Gündüz Yaşlılık Karşıtı Krem Ürünleri Nasıl Bir Etkiye Sahip?

11 Nisan 2022

Yaşlılık karşıtı krem çeşitleri içerisinden araştırma yaptığınız zaman karşınıza onlarca hatta yüzlerce ürün seçeneği çıkmaktadır. Ancak en temel şekilde bakıldığında yaşlılık karşıtı krem ürünleri iki gruba ayrılmaktadır. Bunlar gece ve gündüz yaşlılık önleyici krem ürünleridir.

Bu iki ürünün de cilt üzerinde göstermiş olduğu etkiler ve sunmuş olduğu faydalar farklıdır. Bu nedenle gece ve gündüz yaşlılık karşıtı krem ürünlerini belirtildiği zamanda kullanmanız önerilir. Yani, seçenekler arasında incelemeler yaparken ürünlerin kullanım noktaları hakkında bilgi sahibi olmanız size avantaj sağlayacaktır. Kırışıklık önleyici krem ürünlerini ne zaman kullanmanız gerektiğini doğru bilmeniz, bakım rutininizi doğru programlamanızı da sağlayacaktır.

Gece ve Gündüz Yaşlanma Kırışıklık Önleyici Krem Ürünleri Arasındaki Fark Nedir?

Yaşlanma karşıtı krem ürünleri kullanımında zaman diliminin önemi son derece fazladır. Bu sebeple her ürün zamanında kullanılmalıdır. Geceleri, cilt dokusu dinlenir. Bu sayede yenileme gerçekleşir. Gece kremlerinin cilt üzerinde yenileyici, onarıcı ve nemlendirici özellikleri olduğu bilinmektedir. Gece kremlerinin destek ve nem içerikleri çok yoğun olmaktadır. Eğer doğru bir cilt bakımı yapmak istiyorsanız mutlaka kırışıklık önleyici krem ürünleri içinden bir gece kremi edinmelisiniz. Gece kullanılan yaşlılık önleyici krem ürünleri, gündüz kullanılan yaşlılık önleyici krem ürünlerine nazaran cilde daha geç nüfuz eder. Yani cilt gece boyu bakım halindedir.

Kırışıklık önleyici krem ürünleri içinde yer alan gündüz kremleri ise daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Böylelikle cilt gün içerisinde hava alabilir. Gündüz kremlerinin en büyük avantajlarından bir diğeri ise içeriğinde SPF’ye yer vermeleri ya da UVA / UVB koruması sağlamalarıdır. Bu da ürünlerin sizi güneşten gelen zararlı ışınlardan korumasına neden olur. Gece cilt bakımı yaparken bu tarz ürünlere ihtiyaç bulunmamaktadır. Bu nedenle güneş ışınlarına karşı koruma gösteren maddeler genel olarak gündüz yaşlılık önleyici krem ürünlerinde görülmektedir.

Yaşlılık karşıtı krem ürünlerinin gündüz ve gece kullanımlarını gördüğümüze göre, en iyi yaşlılık karşıtı krem ve kolajen içerikli kırışıklık kremi ürünlerinin yer aldığı Lebody online mağazamıza bir göz atalım isterseniz.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.