DUDAK MASKESİ NASIL KULLANILIR?

DUDAK MASKESİ NASIL KULLANILIR?

31 Mayıs 2022

Cildimizin her tür iç ve dış etkiye bir tepki verdiğini biliyor muydunuz? Yaşadığınız stresten tutun mevsim geçişlerine kadar her tür etkiye karşı cildin olumlu ya da olumsuz geri dönüşleri ve tepkileri vardır. Stres nedeni ile sivilce gibi bir problemle uyanabilirsiniz. Mevsim geçişlerinde ise cildinizde kurumalar ve pul pul dökülmeler hatta kızarıklıklar ve alerjen tepkiler de gözlenebilir.

Özellikle de yüzümüzdeki en ince deriye sahip olan kısımlardan biri de dudak olduğu için, dudak bakımı son derece önemlidir. Mevsim geçişlerinde kuruyan dudaklar için dudak maskesi veya stres ya da üzüntüden dolayı çıkan uçuk gibi problemlere dudak kremi kullanabilirsiniz. Dudak maskesi kullanırken öncelikle dudaklarınızı bir peeling ile ölü deriden arındırmanız en doğrusu olacaktır. Dudak bakımı için en önemli olan nokta ölü deri ve birikmiş kirlerin ciltten atılıp, kullanılan dudak maskesi veya dudak kremi ürününün daha etkili bir şekilde cilt tarafından kullanılabilmesidir.

Peeling sonrası dudak maskesini dudaklarınızda yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Yoğun bir nem takviyesi alarak dudaklarınızdaki soğuk havalarda oluşabilecek çatlama ve kurulukların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca dudak bakımı için en önemli bir diğer durum da dudakları düzenli olarak nemlendirmektir. Yalnızca ayda birkaç defa dudak maskesi kullanımı , dudaklarınıza bakım yapmak ve sağlıklı görünmelerini sağlamak için yeterli değildir.

 

Dudak Bakımı Önerileri ile Sağlıklı Bir Dudağa Sahip Olun

 

Dudak bakımı önerileri içinden en kolay ve en seveceğiniz rutin aslında peeling sonrası maske ve krem uygulaması olacaktır. Fakat dudak maskesi öncesinde yapılan peelingi evde kendiniz zeytinyağı ve şeker ile yapabilir ya da dilerseniz bir diş fırçası ile dudaklarınıza düzenli olarak peeling yapabilirsiniz. Düzenli peeling yapmak dudaktaki kan dolaşımını etkin hale getirir, dudaklarınızın daha pürüzsüz görünmesini sağlar ve aynı zamanda da dudaklarınızın rengi gün içerisinde daha koyu bir pembeye dönüşür.

 

Düzenli olarak dudak maskesi ve dudak kremi uygulamak da dudaktaki deri katmanlarının daha nemli kalmasını, elastikiyet kazanmasını ve daha kusursuz görünmesini sağlar. Dudak bakımı adımlarınızı mutlaka rutin cilt bakımı adımlarınıza eklemeyi unutmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.