Cam Gibi Bir Cilt İçin Az Bilinen Kore Bakım Sırları

Cam Gibi Bir Cilt İçin Az Bilinen Kore Bakım Sırları

13 Haziran 2022

Kore cilt bakımı rutini cam gibi bir cilt vaad eden adımları ile cildinize muhteşem bir görünüm kazandırır. Herkesin merak ettiği Kore bakım sırları aslında kolay adımlardan oluşmaktadır.

Cildi derinlemesine temizleme ve koruma temelli bir anlayışı olan Kore cilt bakımı rutininde ilk adım olarak cildi arındırmak vardır. Yüz temizleme jeli ile öncelikle cildi yıkamanız gerekir. Ardından temizlenmiş cildin gözeneklerini daha derin bir şekilde arındırmak için peeling yapmak gerekir. Peeling hem ölü derilerden hem de cilt gözeneklerinde biriken yağ, toz ve kirden cildi tamamen arındırmaya yarar. Peeling sonrası ise tonik uygulamak çok önemlidir. Kore bakım ürünleri arasında belki en ünlü olan tonikler kesinlikle bu rutinin olmazsa olmaz adımlarından biridir. Bir pamuk yardımı ile cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre cildi toniklemeniz ve gözenekleri sıkılaştırmanız önemlidir. 

Temizleme işleminin ardından cilde masaj yaparak önce maske yapmanız ve ardından da serum uygulaması yapmanız gerekir. En iyi Kore cilt bakım ürünleri arasından cilt problemlerine göre serum veya serumlar seçebilirsiniz. Tampon hareketler ile parmaklarınızı ya da avuç içlerinizi kullanarak serumu cildinize yedirebilirsiniz. Serum sonrası yine cildinizin ihtiyacına göre bir nemlendirici gündüz veya gece kremi sürmeniz gerekir. Göz çevresi için de serum ve krem uygulamasını aynı esnada yumuşak parmak hareketleri ile yapmanızda fayda vardır. 

 

Kore Cilt Bakımı İçin En Önemli Adım


Tüm bu maske, serum ve krem uygulamalarının üzerine eğer dışarı çıkacaksanız en önemli adım olan nemlendirici güneş kremi sürmeniz gerekir. Kore cilt bakımı için en önemli adımlardan biri olan da aslında cildi koruma altına alan ve cilt üzerinde bariyer oluşturan nemlendirici güneş kremi kullanmaktır. 

Cildin kurumasına, daha kolay kırışmasına ve yıpranmasına neden olan güneş ışınları, aynı zamanda da cildin yaşlanmasına da neden olur. Cilt üzerinde leke oluşumuna dahi sebep olan zararlı güneş ışınları için yazın yüksek faktörlü, kış ayları için ise daha düşük faktörlü nemlendirici güneş kremi ürünleri kesinlikle kullanmak gereklidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.