C VİTAMİNİ MASKESİ FAYDALARI NELERDİR?

C VİTAMİNİ MASKESİ FAYDALARI NELERDİR?

06 Mayıs 2022

Vitamin çizgileri, enfeksiyonları ve güneş lekeleri olan insanlar için hızlı bir şekilde azaltma sağlayan çok faydalı bir üründür. C vitamini maskesi, cilt için o kadar faydalıdır ki onu rutinden çıkartmamak gerekmektedir.

 

Yani, cildinizi yenileyecek ve canlandıracak bir maske arayışında ilk başvuracağınız nokta C vitamini maskesi olmalıdır. Basit, hızlı ve kolay şekilde bir kullanıma sahip C vitamini kağıt maskeler cilt için birçok amaca hizmet etmektedir.

 

  C VİTAMİNİ MASKESİ FAYDALARI:

  • C vitamini maskesi kolajen üretmeye yardımcı olur.

  • C vitamini maskesi cildin genç görünmesini sağlayan ve ciltte kırışıklıklar oluşmasını engelleyen bir yapıya sahiptir.

  • C vitamini maskesi solma ve güneş lekesi gibi cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

  • C vitamini maske, cildin erken yaşlanmasına neden olan serbest radikallere saldıran güçlü bir antioksidandır.

 

C VİTAMİNİ MASKESİ

 

Evde C vitamini maskesi yapmak isteyenler için Şahane bir tarifimiz var. Gerekli malzemeler:

  • ¼ Aloe Vera Jeli

  • 1 çay kaşığı L-Askorbik asit tozu

  • (İsteğe bağlı) 1 pamuklu kâğıt maskesi. Bunu kullanmadan da uygulayabilirsiniz, ancak bu özün cilde tutulumunu kolaylaştırır ve emilimin artmasını sağlar.

 

Aloe vera jelini bir tabak içine alınız. L-askorbik asit tozu içine ekleyiniz. Tüm malzemeler çözülene kadar iyice karıştırmayı ihmal etmeyiniz. Daha sonra pamuklu tabaka maskelerinden birini alıp karışıma daldırın. Maskenin özünün tamamen kâğıt maskeye geçmesi sağlanmalıdır. Ardından yüzünüze yerleştirebilirsiniz. 10 ila 15 dakika boyunca bekleyiniz. Daha sonra C vitamini maskesi çıkarılarak, cilt ılık suyla yıkanabilir. Ardında da kuru bir bez yardımıyla nazikçe silebilirsiniz.

 

HER GÜN CİLDE C VİTAMİNİ TAKVİYESİ YAPMAK ÖNEMLİ!

C vitamini üzerine yapılan araştırmaya göre; kolajen üretimini en üst düzeye artırmak ve maksimum anti-aging faydaları elde etmek için her gün cilde c vitamini takviyesi yapmak gerekmektedir. Sabah kalktıktan sonra uygulanması da artı bir öneme sahiptir. Hatta vakti olan kişiler her 8 saatte bir C vitamini maskesi veyadirek serumu uygulayarak, gerekli olan desteği sağlayabilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.