Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmeleri Nasıl Engellenir ?

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmeleri Nasıl Engellenir ?

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmeleri Nasıl Engellenir ?

 

Çok  Sevdiğiniz Saçlarınız Bu Aralar Aşırı Dökülüyorsa Korkmayın !

Mevsimsel Saç Dökülmesi Yaşıyorsunuz.Yaşanan mevsim geçişlerinde saçlarınız incelebilir ve kopabilir bunlar doğal durumlardır çoğu insan bunu önemsemeyebilir.

Ama bu Durumdan Çok Rahatsızsanız Bu Yazımız Sizin İçin Faydalı Olacaktır.

Bakalım Mevsim Geçişlerinde Neler Yapmalıyız !

Öncelikle Mevsim Geçişlerinde Saçlarımızın Dökülmesinin Bir Çok Sebeperi Mevcuttur , Havanın Kuruması , Isınıp-Soğuması Gibi Durumlar Saçlarımızı Zedelemektedir.

Gücünü Kaybeden Saçlarımız Kurur Ve Kopmalar Başlar.

Eğer Stresli Bir Yapıya Sahipseniz O Zaman Dökülmeler Çok Daha Fazla Olacaktır !

 

 

 

 

Saç Dökülmesi Beslenme, Uyku, Bakım ve Genetik Rahatsızlıklardan Etkilenebilir Ama Mevsimsel Dökülmeleri Diğer Dökülmelerden Ayırt Edebilmenin İlk Yolu; Ne Kadar Süre Devam Ettiği.

1 Haftadan Fazla Sürerse Veya Saçkıran Gibi Farklı Hastalıkları Tetiklerse Kesinlikle Bir Doktora Gitmeniz Gerekiyor.

 

 

 

PEKİ MEVSİMSEL GEÇİŞLERDE SAÇLARIMI NASIL KORUMALIYIM DİYORSANIZ İŞTE CEVABI !

 

Madde 1: Mevsimsel saç dökülmesi, geçici bir dökülme çeşidi olduğu için saçların tekrar çıkacaktır. Bu yüzden endişe ve stresten uzaklaşmalı ve bunun normal bir süreç olduğunu kabul etmelisin.

 

Madde 2: Bu süreçte ve tabi sonrasında da sağlıklı ve dengeli bir beslenme programına sadık kalman yararlı olacaktır. İçeriğinde vitamin ve protein bulunan gıdaları tüketmeyi tercih edebilirsin. Bol bol demir, çinko ve biotin almayı da unutma!

 

Madde 3: Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları acilen bırakmalısın!

 

Madde 4: Saçlarını belli aralıklarla kestirmeyi ve kırıklardan kurtulmayı ihmal etme. Çünkü kırıklar saçına yükten başka bir şey değil.

 

Madde 5: Bu evrede kuaförünün ya da doktorunun önerdiği dermatolojik şampuanları kullanmayı tercih edebilirsin. Bu şampuanlar piyasada bulunan birçok şampuana göre daha az zararlıdır ve saçlarının dökülmesini durdurabilir.

 

Madde 6: Her gün saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yapabilirsin. Bu kan dolaşımını hızlandırarak dökülmenin durmasına yardımcı olur.

 

Madde 7: Saçlarını mümkün olduğunca ılık ya da soğuk suyla yıkamalısın. Çünkü sıcak su saç derisinin nem dengesini bozar ve dökülmelere neden olur.

 

Madde 8: Alternatif tedavi yollarını deneyebilirsin. Prp ve mezoterapi gibi tedavi yöntemleri bu noktada vitaminsiz kalan ve cansızlaşan saçlarını toparlamak için oldukça faydalı olacaktır.

 

 

Etiketler: Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmeleri Nasıl Engellenir
Mart 16, 2021
Listeye dön