Makyaj Bazı Nedir? Ve Ne İşe Yarar?

Makyaj Bazı Nedir? Ve Ne İşe Yarar?

Makyaj Bazı Nedir? Ve Ne İşe Yarar?

Makyaj bazı nedir ve ne işe yarar tam olarak biliyor musun? Makyaj bazı kullanmak zorunda mıyım? ve Hangi makyaj bazını kullanmalıyım? gibi soruların cevabı bu yazımızda seni bekliyor!

Makyaj bazı nedir? 

Makyaja başlamadan önce cilde uygulanan, makyajın daha uzun süre kalıcı olmasını, cildin canlı veya mat görünmesini sağlayan likit makyaj ürünlerine makyaj bazı deniyor. Makyaj bazı, makyajın ilk adımında uygulanıyor ve fondöten ile cildimiz arasında bir bariyer görevi görüyor.

Makyaj bazı ne işe yarıyor?

Makyaj bazı, öncelikle ciltle makyaj arasında bir katman görevi görüyor ve teni pürüzsüzleştiriyor. Pürüzsüz cildin üzerine fondöten, pudra gibi makyaj ürünlerini uyguladığında, çok daha başarılı bir sonuç alabilirsin. Kuru veya yağlı ciltlere direkt olarak fondöten uyguladığında pul pul dökülme veya gün içinde yağlanma problemi yaşıyorsundur. İşte makyaj bazı bu aşamada devreye giriyor.

Makyaj bazı tercihi çok önemlidir.Cildinizi neme doyuran ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacak ürünleri tercih etmelisiniz.

Tavsiyemiz ; 

APERIRE DAY GLOW BALM 

Peki Neden ?

 

Kuru ve pürüzlü cildinizi anında derinlemesine nemlendiren ve canlılık veren eriyen türde bir cilt aydınlatıcı pembe yağ.

 

Güçlü nemlendirme gücüne sahip doğal maddeler ölü cildi besler ve yüzünüze hacimli bir etki verir. Yüzünüze sürdüğünüz anda eriyen ipeksi dokusu vardır. Makyajınızın kusursuz görünmesi için cildinizi ince su katmanı ile kaplar. İçinde bulunan 5 adet süper tohum zengin besin değeri ile cildin derinlerine kadar nemlendirir. Balmumu nemliliği artırır, Jojoba tohumu yağı cilt bariyerini güçlendirir, Argan yağı cildi korur, Macadamia tohumu yağı cilde esneklik kazandırır, Shea yağı cildi yatıştırır.

 

 

 

Etiketler: Makyaj Bazı
Mart 08, 2021
Listeye dön