HYALURONİK ASİT, KOLLAGEN VE PEPTİTLER OH!

HYALURONİK ASİT, KOLLAGEN VE PEPTİTLER OH!

HYALURONİK ASİT, KOLLAGEN VE PEPTİTLER OH!

Hyalüronik asit, kolajen, peptit…. Bunların hepsi günümüz güzellik endüstrisi jargonunda yaygın olan terimler ve bileşenlerdir.

Ancak bu bileşenler nelerdir, cilt bakımına nasıl yardımcı olurlar ve bunları kim kullanmalıdır? Eğer kimya (örneğin benim gibi!) Konusunda uzman değilseniz, bu soruların cevaplarını bulmaya çalışmak biraz göz korkutucu olabilir. Glikozaminoglikan? Oligomerler? Korkma- K-BEAUTY senin için burada! Bu soruları (ve daha fazlasını!) En temel terimlerle cevaplamaya çalışacağız.

BU MALZEMELER NELERDİR VE NASIL FARKLIDIR?

Genel olarak, her üç bileşik de doğal olarak insan vücudunda oluşur ve cildimizin genç ve sağlıklı görünmesinde önemli bir rol oynar.

COLLAGEN

Kolajen, vücudunuzun cildin yapısını desteklemek ve onu sıkı ve elastik tutmak için ürettiği bir proteindir. Kolajen üretimi yaşlandıkça oldukça hızlı bir şekilde azaldığından, cildimiz nihayetinde sarkmaya başlar

HİYALÜRONİK ASİT

Hyalüronik asit (HA) “doğanın nemlendiricisi” olarak tanımlanır, çünkü vücuttaki ana işlevi suyla bağlanmaktır. Vücudun HA'sının%50'si cilt dokusunda bulunur, bu nedenle cildin sağlıklı kalmasında hayati bir bileşendir!

Genç cilt pürüzsüz ve oldukça esnektir, çünkü hem kolajen hem de HA'nın yüksek konsantrasyonunu içerir. HA, suya bağlanarak bir boşluk doldurucu görevi görür ve kolajen nemli ve elastik tutmaya yardımcı olur. Ne yazık ki, yaşlandıkça, vücut aynı konsantrasyon seviyesini koruyamaz, bu da cildin daha kuru ve kırışıklıklara eğilimli olmasına neden olur.

PEPTİD

Peptitler tamamen farklı bir canavardır. Kolajen ve cilt dokusu parçalandığında oluşan kısa amino asit zincirleridir. Peptitler esasen cildin hasar gördüğüne ve onu iyileştirmek için daha fazla kolajen üretmesi gerektiğine işaret.

HANGİSİNİ KULLANMALIYIM?

Açıkçası, üç bileşiğin hepsi cilt bakım rejimimizde çok önemlidir. Cildinizi korumak ve bakım yapmak için asla çok genç veya çok yaşlı olmadığınıza kesinlikle inanıyorum.

20'ler ve 30’lar- Bir çeşit Hyalüronik Asit ve / veya kolajen güçlendiriciye yatırım yapmanızı öneririz.

Olgun cilt (30'ların sonları)- Peptitin cilt bakım ürünlerinizde önemli bir bileşen olduğundan emin olun.

K-beauty, Lebody’den yüksek konsantre HA, kolajen ve peptit serumları taşır. Not- LEBODY, pek çok güzellik markası gibi içeriğe sadece küçük bir parça koymaz. Kolajen serumu% 90 deniz kolajenine sahiptir. HA serumu%50 HA konsantrasyonuna sahiptir ve peptit%45 peptit konsantrasyonuna sahiptir.

Etiketler: hyaluronik asit
Mayıs 15, 2020
Listeye dön