C Vitamini Nasıl Kullanılır?

C Vitamini Nasıl Kullanılır?

 

C Vitamini Nasıl Kullanılır?

Neden C Vitamini kullanmalısınız? Aman tanrım, nereden başlayacağımı bile bilmememin birçok nedeni var! En popüler olana ne dersiniz: kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ancak genç cilt bakımı tanrıçaları bile aşağıdaki bileşenlerden biri için bu bileşenin tadını çıkarabilir:

 

Cildi güneşten korur.

Kollajen üretimini teşvik eder

Koyu halkaları azaltır

Cildin iyileşme sürecini hızlandırır

Solmaya (akne) yara izlerine yardımcı olur

Hidrasyonu artırır

Enflamasyonu azaltır

Ve bunlar C vitamininin birçok faydasından sadece birkaçı. Dikkatinizi çektim mi? Harika! Şimdi okumaya devam edin ve bu muhteşem içerikle ilgili her şeyi öğrenin!

Farklı C Vitamini Türleri

Cilt bakımında Askorbik Asit, Sodyum Askorbil, Fosfatem Askorbil Pamit ve Retinil Askorbat gibi çeşitli C vitamini türleri kullanılır. İlki hariç tüm bu zor isimleri unutabilirsiniz. Askorbik Asit, C vitamininin en yaygın türüdür ve tüm zamanların en güçlü cilt bakım bileşenlerinden biridir.

Doğru ürünü seçme!

C Vitamini ürünlerinizin bir süre dayanmasını istiyorsanız, aşağıdakilere yönelik ambalajlara bakmaya değer. İlk adım için etiket okumaya gerek yok (ama kbeauty severlerin bunu sevdiğini biliyorum)! Antioksidan bileşenler havaya ve ışığa çok sık maruz kaldıklarında bozulabilirler, bu nedenle hava geçirmez (karanlık) ambalajlar, pompalar, damlalıklar veya tek kullanımlık ürünler aramaya çalışın.

Gerçekten içine girmek istiyorsanız, etiketi okumak ve konsantrasyon seviyelerini kontrol etmek isteyebilirsiniz. Yüzde 10-20'lik bir konsantrasyon çok etkilidir ve sonuçları hızlı bir şekilde gösterir. Kullanılan C vitamini Askorbik Asit olduğunda yüzde 2-10 arasındaki konsantrasyon hala etkili olacaktır.

C vitamini ürünleri bir süredir piyasadadır, ancak yakın zamana kadar ürünler popüler değildi. Muhtemelen çevremizdeki dünya o kadar hızlı değişiyor ki, cildimizi etkiliyor ve insanlar çevremizden daha fazla haberdar olmaya başlıyor. Radyasyon, UV ışınları, duman ve diğer çevresel kirleticiler cildimizdeki kolajeni parçalayarak tahrişe ve erken kırışıklıklara neden olabilir. C vitamini tüm bu sorunları ele alır ve kolajen üretimini uyarır, bu da onu modern çağımızın kahramanı yapar.

Cilt bakım rutininizi oluşturun!

En yüksek C vitamini konsantrasyonuna sahip oldukları için serumları ve kremleri aramaya çalışın. Cildi bu çevresel kirleticilerden koruduğu ve güneş kreminizin etkilerini artırdığı için sabahları C Vitamini uygulamak en iyisidir. Serumunuzu gece cilt bakımı rutininize de uygulayabilirsiniz. Her iki yöntem için de sadece tonik ardından serumu uygulayın. Yeni başlayan biriyseniz cilt bakımı rutininizde sadece bir aktif kullanmayı deneyin. Ayrıca daha önce hiç aktif bir bileşen kullanmadıysanız, bir krem ile başlayın veya C Vitamini serumunu en sevdiğiniz nemlendiriciyle karıştırın.

Özet Olarak;

C vitamini hassas ve akneye yatkın ciltler dahil tüm cilt tipleri için mükemmel bir aktif maddedir. Cildi parlaklaştırmak, temizlemek ve nemlendirmek için her yaş için uygundur. (Sivilce) yara izi, renk değişikliği ve ince çizgiler ile donuk, pürüzlü cilde yarar sağlar.

Kısacası: inanılmaz!

Etiketler: c vitamini
Mayıs 15, 2020
Listeye dön