İÇERİKLERİMİZ

10 Adımda Kore Cilt Bakımı Rutini

25 Kasım 2021

Herkesin merak ettiği bembeyaz lekesiz ve ışıldayan ciltlere sahip olan Güney Kore’li kadınların ciltlerinin bu kadar güzel ve kusursuz olması onların cilt bakımı ve kozmetik alanda ne kadar başarılı olduklarını açıkça ifade etmektedir.  Cilt bakımı konusunda derinlemesine ve hassas şekilde davranan Güney Kore’li kadınların en büyük sırlarından biri olan ve her gün düzenli şekilde uyguladıkları 10 aşamalı günlük cilt bakım rutinini bu yazımızda sizlerle paylaşıyor olacağız. 

Cilt Bakım Rutini Önerilerimiz

07 Ekim 2021

Çok fazla cilt bakım ürününe sahip olmak cilt bakımımıza özen gösterdiğimiz anlamına gelmez , önemli olan doğru cilt bakım ürünlerini doğru şekilde kullanarak cildimizin ihtiyacı olan bakımı sağlayabilmektir. Cilt bakımının birinci ve en önemli adımı temizleme işlemidir. Cilt temizliğinizi cilt tipinize uygun yumuşak ve güzel içeriklere sahip bir ürün ile yapmanız cildinize zarar vermeden gözeneklerinizin kirden arınmasını sağlayacaktır.

Hyaluronik Asit Nedir Ne İşe Yarar ?

17 Eylül 2021

Hyalüronik asit cildin ve dokuların iyi yağlanmasına, nemli kalmasına yardımcı olan bir maddedir. Aynı zamanda bir nemlendiricidir. Çevreden nem alan ve ciltte nemlenmeyi artıran bir cilt bakım bileşenleri kategorisidir. Özellikle ciltte, eklemlerde ve gözde yüksek konsantrasyonlarda bulunur. Başlıca görevi kayganlık sağlamak ve doku hidrasyonunu yani nemliliğini sağlamaktır. Bunu da kendi ağırlığının bin katına kadar su tutabilmesine özelliğine borçludur.

Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

17 Eylül 2021

Medikal cilt bakımı , cildin fazla yağdan ,kirden ve ölü hücrelerden arındırılması için düzenli olarak dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan bir cilt bakım işlemidir. Gün içinde yapılan makyaj ve cildin maruz kaldığı zararlı ışınlar cildi yıpratır ve cildin canlı görünümünü soldurur , düzenli şekilde yapılacak medikal cilt bakımları cildin kaybettiği canlılığını geri kazandıracak sağlıklı bir görünüm elde etmesine sebep olacaktır.

Cilt Bakım Sıralaması Nasıl Olmalı ?

17 Eylül 2021

Cilt bakımı yaparken doğru ürünleri kullanmak ve ürünleri doğru sıra ile kullanmak çok önemlidir .Doğru sıra ile uygulanmayan ürünlerden yüksek verim almak ne yazık ki mümkün değildir. Örneğin cildimize uygulamış olduğumuz bir cilt bakım yağının üzerine nemlendirici bir serum sürersek , sürmüş olduğumuz nemlendirici cildin alt tabakalarına erişemeyerek görevini yerine getiremeyecektir. Bu sebeple cilt yeterli nemi alamadığı için kuruyacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.