10 Adımda Kore Cilt Bakımı Rutini

10 Adımda Kore Cilt Bakımı Rutini

25 Kasım 2021

10 Adım da Kore Cilt Bakım Rutini

 

Herkesin merak ettiği bembeyaz lekesiz ve ışıldayan ciltlere sahip olan Güney Kore’li kadınların ciltlerinin bu kadar güzel ve kusursuz olması onların cilt bakımı ve kozmetik alanda ne kadar başarılı olduklarını açıkça ifade etmektedir.  Cilt bakımı konusunda derinlemesine ve hassas şekilde davranan Güney Kore’li kadınların en büyük sırlarından biri olan ve her gün düzenli şekilde uyguladıkları 10 aşamalı günlük cilt bakım rutinini bu yazımızda sizlerle paylaşıyor olacağız. Eğer sizde onlar gibi kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız sayfamızda bulunan kore güzellik ürünleriyle kendinize uygun bir cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz.

Öncelikle Kore Cilt Bakımı Nedir ?

Korelilerde cilt bakımı çocukluktan başlayan bir alışkantır ve bu bakım rutini genellikle doğal içerik ağırlıklıdır , bu nedenle de diğer cilt bakım rutinlerinden farklılık göstermektedir.

İçeriğinde paraben , sülfat , alkol gibi kimyasallar bulunan ürünler yerine pirinç suyu , salyangoz salgısı, propolis , bal gibi doğal ürünlerin birleşiminden oluşan ürünleri tercih ederler. Genel olarak uyguladıkları bakımlar 10 aşamadan oluşur ve bunları cildin 2 defa temizlenmesi , tonik kullanımı , esans , serum , nemlendirici ve güneş koruması olarak sıralayabiliriz.

 1.Adım Yağ Bazlı Temizleyici İle Cilt Temizliği

Her bakım rutininde olduğu gibi başlangıç adımı tabi ki cilt temizliği olmalı. Ancak çift aşamalı cilt temizliğinde öncelikle uygulanması gereken ürün yağ bazlı bir temizleyici olmalıdır. Yağ bazlı temizleyiciler cilt üzerine yapışmış olan kiri derinlemesine temizlerken aynı zamanda cildin nemlendirilme işlemini de gerçekleştirmektedir.

Kuru cilde yağ bazlı temizleyici masaj yaparak uyguluyoruz ve ardından ılık su ile yıkayarak ilk aşamayı tamamlamış oluyoruz.

 2.Adım Su Bazlı Temizleyici

Bu aşamada artık yağ bazlı temizleyici sonrasında cilt üzerinde kalmış olabilecek kirleri de arındırmak için su bazlı bir temizleyiciyi cildimize köpürterek uyguluyoruz ardından ılık su yardımı ile cildimizi temizliyoruz.

 3.Adım Peeling İşlemi

Cilt temizliği ile ilgili son aşama olan cildimizi ölü derilerden arındırmak için uygulayacağımız peeling işlemidir. Cildimize uygun yumuşak bir peeling temizleyici kullanarak bu aşamayı tamamlayabiliriz.

Bunun için Kore cilt bakım ürünlerimizden peeling ürünlerimizi inceleyerek kendinize uygun ürünü tercih edebilirsiniz ?

https://www.lebodyturkey.com/en-iyi-dogal-peeling-fiyatlari 

 4.Adım Tonikleme İşlemi

Cilt temizliğinin tüm adımlarını tamamladıktan sonra artık cildimizi nemlendirme işlemine hazırlama zamanı geldi , ama nemlendirme öncesi yapmamız gereken en önemli adım tonikleme işlemidir. Cildinize kullanacağınız etkili bir tonik ile gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için ise kore bakım ürünlerimizden Real Skin Lavanta Özlü Yüz Bakım Toniğini sizlere önerebiliriz. Kore estetik merkezlerinde estetik uzmanlarının seçimi olan bu tonik nemlendirme işlemi öncesi cildi rahatlatır ve cildi  ölü deri hücrelerinden arındırır.

 5.Adım Esans

Tonikleme sonrasında cilt hücrelerinin onarılması ve yenilenmesi için uygun olacak yoğun bir esans kullanımı gerekmektedir. Bu esans cilt onarımı sağlarken aynı zamanda cildi nemlendirme işlevi görecektir.

 6.Adım Serum / Ampul

Bu adımda cildimizden eksilmiş olan besinlerin takviyesini sağlayarak cildimizin onarımını sağlıyoruz.

Kolajen ve peptit üretiminin artmasını sağlayarak cildimizin genç görünmesini ve kırışıklık oluşumunun azalmasını sağlayabiliriz.

 7.Adım Maske

Serum sonrası beslenen cildi yoğun nemlendirme için bir maske ile destekleyebilirsiniz.

 8.Adım Göz Kremi

Göz çevresi cildimizin en hassas bölgesidir bu sebeple göz kenarları ve göz altı için hassas bir bakım yapılmalıdır. Günlük olarak kullanabileceğiniz cildinize uygun kremleri tercih ederek düzenli kullanım sağlamanızı öneririz.

9.Adım Nemlendirici Krem

Nemlendirici krem olarak cildinize uygun olan cilt bakım kremlerini kore bakım ürünleri kategorimizden inceleyerek kendinize uygun olacak ürünü seçebilirsiniz.

https://www.lebodyturkey.com/en-iyi-dogal-nemlendirici-krem

10.Adım Güneş Koruyucu

Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için son adımımız güneş koruyucu kremlerdir. Yüzümüz için yaz kış farketmeksizin uygulamamız gereken yüksek koruma faktörüne sahip iyi içerikli güneş kremlerini tercih etmeye özen göstermeliyiz. Aşağıya ekleyeceğimiz linkten korenin içerik açısından güzel ve yüksek koruma etkisine sahip güneş kremlerini inceleyebilirsiniz 

https://www.lebodyturkey.com/en-iyi-gunes-koruyucu-krem-fiyatlari

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.